WYWIAD DLA NYLON MAGAZINE

TO JEST NOWA GWIAZDA MUZYKI POP W MIEŚCIE....

 

Kerli przyszła na obiad nosząc ogromne buty na obcasach, biało - blond włosy rozszerzające się aż do talii i przyniosła misia, ale nie myśl, że Estońska piosenkarka jest słodką wersją kogoś takiego jak Lady Gaga czy Katy Perry. Wystarczy zobaczyć teledysk do jej nowego singla "Army Of Love" i będziesz miał pojęcie o co nam chodzi. Z jej zwariowanym ubraniem spaceruje po jej electro-pop brzmieniach (ona nazywa to "bubble goth", 23-latka jest eksplozją kreatywności. Czy świat jest gotowy na Kerli?

Cofnijmy się do początku-jak trafiłaś do muzyki?

Wychowałam się w lesie, w małym miasteczku z 5,000 osób, Od samego początku, zadecydowałam, że  muzyka będzie ze mną obecna. Dowiedziałam się o konkursie talentów w telewizji, który był w zasadzie wersją Amerykańskiego Idola. Tak, skłamałam o moim wieku, poszłam do programu i wygrałam. Myślę, że moja historia jest o bardzo ciężkiej pracy i snach naprawdę dużych.

Czy wiesz jaki był rodzaj brzmień z jakimi chciałaś zacząć?

Ja miałam 14 lat w tamtym momencie, więc nie bardzo. Pamiętam jak powiedzieli mi, ze mam wybrać piosenkę na konkurs i ja wybrałam alternatywną piosenkę, ponieważ ja byłam dzieckiem z kolczykami i takimi tam. Tak, ja przyszłam i oni byli jak: "Nie, my nie mamy piosenki dla Ciebie", a oni przypisali mi "Like a Bird" Nelly Furtado. Ale teraz to jest zupełnie inaczej, i ja piszę, produkuje, tworzę własne stroje.

Jak stworzyłaś koncepcję do Twoich teledysków?

Do teledysku "Army of Love", wróciłam do Estonii na trzy tygodnie i wynajęłam piwnicę oraz zrobiłam 50% lub więcej kostiumów i rekwizytów.  

Dlaczego lubisz tworzyć Twoje własne ubrania?

Czuję się jak Estonia, niebo jest tak nisko i ludzie są bardziej ciasnogłowi niż w Ameryce. Więc, kiedy ja przyjechałam do Stanów Zjednoczonych miałam wielką eksplozję kreatywności i sądziłam,że mogę zrobić w zasadzie wszystko co chcę. Z każdym teledyskiem robię coraz więcej i więcej rzeczy.

I stworzyłaś cały Twój wygląd, także, prawda? 

Tak. Zrobiłam włosy, także.

Czy to Twoje prawdziwe włosy?

[Śmiech]. Nie. Ty chcesz!!

Jak się czujesz, kiedy ludzie próbują porównać Ciebie do innych muzyków?

Nienawidzę tego. Ludzie uogólniają muzykę przez Twój wygląd. Nie lubię tego.

Jak i gdzie robisz zakupy?

O mój Boże. Kupuję na całym świecie. Kocham robić zakupy online. Ebay jest niebem dla mnie, Kupuję w w kilku obskurnych sklepach striptizerskich. Kocham tanie rzeczy, naprawdę, ponieważ potem moge je przerobić.

Jeśli chodzi o muzykę to kogo słuchasz?

Nie słucham popu, naprawdę. Dla mnie muzyka jest intesywnym doświadczeniem, czasami słucham naprawdę dziwnych rzeczy, które brzęczą 15 minut. Do mojej najnowszej płyty słuchałam dużo muzyki chóralnej, jak Enya a także rzeczy kreskówkowych z lat 90. jak Aqua, aby uzyskać te brzmienia, to troszkę z otoczenia i nieco z anime.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

About Me

Kerli Poland
Witaj na stronie Pierwszego Oficjalnego Fan Klubu Kerli w Polsce. Strona została stworzona z myślą o jej wyjątkowych i wiernych fanach. Tylko tutaj znajdziesz ekskluzywne informacje dotyczące Kerli. Życzę miłego pobytu na stronie KerliPoland Start: 16 sierpnia 2009 Start bloga: 07 stycznia 2012 Przewodnicząca: Natalia CONTACT/KONTAKT: kerlikoivpoland@gmail.com FIRST OFFICIAL FAN CLUB KERLI POLAND This is merely a fansite, we don't nor do we know anyone with contact with KERLI. All images, information and other items are copyrighted by their rightful owners.
Wyświetl mój pełny profil