WYWIAD: KERLI REALIZUJE SWOJE AMERYKAŃSKIE MARZENIA Z JEJ PIĘKNYM "ARMY OF LOVE"

 Estońska piosenkarka Elektro-pop wzięła wytchnienie od  występów w New York Fashion Week i porozmawiała z PopEater o inspiracji do jej nadchodzącego albumu, jej nowym singlu "Army of Love" i jak realizuje karierę muzyczną będącą jej ucieczką z życia w małym mieście.

Czy nadal mieszkasz głównie w Estonii?

Nie. Los Angeles. Jestem tutaj od czterech lat. 

Więc, co sprowadziło Ciebie do Nowego Jorku?

Fashion Week, pokazy mody i imprezy. Wiesz, jak i kiedy przytulić się w wielkich miastach, ty zawsze jesteś po prawej stronie? Kiedy przytulasz się po lewej stronie i przytulasz naprawdę bardzo mocno to możecie nawzajem poczuć bicie serca. W ten sposób ludzi powinni się przytulać. 

Co było największym szokiem kulturowym dla Ciebie, kiedy przybyłaś tutaj?

Kultura konsumpcyj na. Ale to jest śmieszne- są naprawdę wspaniali ludzie tutaj w Nowym Jorku i Los Angeles. To dotyczy określonego typu. Tworzę znacznie więcej niż wtedy, kiedy byłam  w Estonii. Amerykanie mają marzenia, to jest to co ja kocham.

Czy jesteś jeszcze w ogóle pod wpływem kultury Estońskiej?

Och tak, zawsze. Teraz jestem coraz starsza, Zdaję sobie sprawę jaką niesamowitą kulturę mamy. Istnieje wiele inspiracji. Mamy naprawdę fajne, stare historie. Moi przodkowie byli poganami, bardzo związanymi z naturą.

Czy dorastałaś słuchając estońskiej muzyki?

Nie, nie mieliśmy zbyt dużo muzyki. 

Potem jak stałaś się nią?

Nie wiem. Początkowo to nie była sztuka w ogóle. Wiesz, kiedy jesteś małą dziewczynką i jesteś jak "Nie chcę mieszkać w tym  mieście"? Albo masz zamiar zostać piosenkarką lub aktorką. Więc, kiedy byłam mała było naprawdę jak "Muszę się wydostać stąd ", więc zostałam piosenkarką. A później było ok, jak "Och, ja naprawdę kocham muzykę".

Jacy artyści mają wpływ na Ciebie?

 Moim największym wpływem była Bjork. dla tego nowego albumu świadomie szukałam inspiracji w rzeczach, których nie zakładałam, że będę słuchać. Słuchałam dużo starej muzyki Europejskiej z lat 90., jak Aqua. Mój pierwszy singiel brzmi jak Aqua, ponieważ czułam, że to było w powietrzu i będzie dalej. Trochę wyciągnęłam z Enya i słuchałam dużo muzyki uzdrawiającej. Robię koncepcyjny album o przyszłości społeczeństwa, więc wszystko jest najlepsze tematycznie. Napisałam o tym co czuje że jest w powietrzu i co czują i myślą ludzie, nie tak bardzo jak to zrobiłam na moim pierwszym albumie, kiedy byłam tylko "Och, inspiracja uderzyła mnie" To było o mnie, w mojej własnej przestrzeni i jak jak się czułam. Teraz,prawie wypchnęłam siebie i  wyszłam na zewnątrz i świadomie szukałam inspiracji, jak to czy ludzie czują się dobrze teraz?

Czy moda i muzyka są częścią jednego kreatywnego procesu.Czy tworzysz muzykę, a następnie szukasz elementy wizualne pasujące do niej?

Nie wiem. Robię co czuję. Lubię tworzyć koncepcyjne stroje. Lubię dużo obserwować, czytać, wszystko i prze prowadzam wiele badań, gdy robię coś. Kiedy zrobiłam "Army of Love" studiowałam II wojnę światową. Oczywiście, nie mam funduszy teraz żeby zrobić to wszystko co chcę wykonać i chciałabym, żeby teledysk wyglądał inaczej, gdybym była w stanie używać obrazów 3D.

Czy możesz wyjaśnić Twój utwór "Army of Love"?

Na początku chciałam, żeby album nazywał się "Weapons of Mass Creation" i zaczęłam robić cały album bardzo ciężko i w wojskowej tematyce, ale "Army of Love", kiedy napisałam ten utwór, widziałam widziałam wizualnie. Widziałam strzelanie z ogromnej broni pięknymi rzeczami. Chciałam stworzyć koncepcję wyjaśniającą, że miłość i niewinność to faktycznie najpiękniejsze rzeczy. Armia brzmi naprawdę brutalnie i stanowczo, ale my walczymy miłością.

Czy myślałaś o współpracy z innymi artystami?

Tak. Naprawdę chce zrobić coś z Emilie Autumn. Ona jest szaloną gotycką laską i gra na skrzypcach klasycznych. Została wyrzucona z konserwatorium, ponieważ ubierała się jak szalona. Jej nauczyciel ka powiedziała, że muzyka jest przypuszczeniem tylko o muzyce i Tobie, Ty sam zasądzisz, kiedy odłożysz na bok, kiedy będziesz grał. I ona nie wierzy w to, naprawdę kocham to co ona oznacza dla...


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

About Me

Kerli Poland
Witaj na stronie Pierwszego Oficjalnego Fan Klubu Kerli w Polsce. Strona została stworzona z myślą o jej wyjątkowych i wiernych fanach. Tylko tutaj znajdziesz ekskluzywne informacje dotyczące Kerli. Życzę miłego pobytu na stronie KerliPoland Start: 16 sierpnia 2009 Start bloga: 07 stycznia 2012 Przewodnicząca: Natalia CONTACT/KONTAKT: kerlikoivpoland@gmail.com FIRST OFFICIAL FAN CLUB KERLI POLAND This is merely a fansite, we don't nor do we know anyone with contact with KERLI. All images, information and other items are copyrighted by their rightful owners.
Wyświetl mój pełny profil